LiveZilla Live Chat Software
Android için Google Chrome'a önemli güncelleme
  • 10
    May

Android için Google Chrome’a önemli güncelleme

Google, Android tabanlı mobil cihazlardaki Google
Chrome uygulamasını güncelledi. Hatırlarsanız 2016 yılının Aralık ayında gelen bir güncelleme ile birlikte artık sayfaları çevrimdışıyken okuyabilme özelliğine kavuşmuştuk. Fakat bunun için öncelikle sayfayı gerçekten açıp yüklememiz gerekiyordu. Bu durum yeni güncelleme ile değiştirildi.

Türkiye’de akıllı telefon satışları ne durumda?

Sayfa yükleme dönemi sona eriyor!

Google’dan yapılan açıklamaya göre artık çevrimdışı okuma özelliğini kullanmanız için Google aramalarındaki sayfalara uzun süre basılı tutmanız yeterli. Bu işlemle birlikte sayfayı çevrimdışı görüntüleyebilmek için kaydetmiş olacaksınız.

Bunun yanında “Sayfayı daha sonra indir.” adında bir seçenek de Google Chrome’a eklendi. Bu özellik ile birlikte çevrimdışıyken kaydetmek istediğiniz bir sayfayı seçebilir ve internet bağlantısına sahip olduğunuz anda Chrome’un bu sayfayı otomatik olarak indirmesini sağlayabileceksiniz.

Son olarak da Chrome’da yeni bir sekme açtığınız zaman daha önce indirdiğiniz sayfalar yanlarında bir Çevrimdışı simgesi barındıracak ve sayfada ayrıca bir de indirilen sayfalar adında yeni bir liste yer alacak.

Eğer bu yeni özellikleri kullanmak istiyorsanız, Google
Chrome uygulamanızın güncellenmiş olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunu da Google Play Store’u ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz.

:: Android’de hangi internet tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

Yorum Kapalı.