LiveZilla Live Chat Software

E-Ticaret Sitesi İle Yurtdışına Satış Yapmak

E-Ticaret Sitesi İle Yurtdışına Satış Yapmak
  • 24
    Ara

E-Ticaret Sitesi İle Yurtdışına Satış Yapmak

E-ticaret siteniz ile yurt dışına satışlar çok dilli altyapısı olan e-ticaret sistemleri ile mümkündür. Bunu dikkate alarak hazırlanan sitelerde dil çevirisi otomatik değil, sizin kontrolünüzde olan çeviri sistemi ile olması büyük avantaj sağlayacaktır.
Google translate ve bir çok çeviri programları ile hiç de düzgün olmayan anlamsız ve çok yanlış ifadeler ortaya çıkabilmektedir ancak son zamanlarda bu tür programların işlevleri getişme göstermekte ve daha düzgün sonuçlar alınabilinmektedir.
Çok dilli olarak hazırlanan siteler de her dile göre ürün isim ve açıklamaları, özellikleri tarafınızca uygun çevirisi yapılıp girişleri yapılması tüketici açısından bir artı olacaktır.
Çok dilli e-ticaret sitelerinde sadece dil çevirisi olması da yeterli değildir. Ülkelere göre para biriminin uygun olması, yurt dışı tahsilat yapabileceğiniz sanal posun olması, ülkelere göre kargo birim ve bedellerinin sistem tarafından hesaplanabiliyor olması gibi farklı etken ve faktörlerde vardır.
Artık Türkiye deki kullanıcılar yurt dışı sitelerinden de alım yapabiliyor iken bizim yerli e-ticaret sitelerimizin de yurt dışında satış yapabilir hale gelmesi büyük önem taşımaktadır.
Yurt dışı pazarı hiç şüphesiz iç pazarlardan çok daha büyük ve çok daha karlı olabilir.

Yorum Kapalı.