LiveZilla Live Chat Software

E-Ticaret Sitesinin İhtiyaçları Nelerdir?

E-Ticaret Sitesinin İhtiyaçları Nelerdir?
  • 27
    Ara

E-Ticaret Sitesinin İhtiyaçları Nelerdir?

E-ticaret sistemlerinin bazı ihtiyaçları ve belirlenmesi gereken birtakım stratejileri vardır. Bunları kısaca ele alacak olursak;

-Domain Seçimi: E-Ticaret siteniz için dikkat çeken, akılda kalıcı, kolay okunabilir bir domain seçimi yapmalısınız. Sektörünüzle ilgili kelimeyi veya şirket isminizi domain olarak kullanabilirsiniz.
-Sunucu: E-ticaret sisteminizi yayınlamak için güçlü ve güvenli bir sunucuya sahip olmanız gerekmektedir.
-Ödeme Yöntemleri: E-ticaret sisteminizde ödeme yöntemlerini belirlemelisiniz. Birden fazla ödeme yöntemi belirlemeniz de fayda vardır. Ödeme yöntemleri kolaylığı talebi de arttıracaktır. (kapıda ödeme, kredi kartıyla ödeme, ortak ödeme sistemleri vs…)
-E-ticaret Sistemi: Güçlü alt yapıya sahip, geliştirilebilir, ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap verebilen bir e-ticaret sisteminiz olmalıdır.
-Tasarım: E-ticaret sistemi tasarımınız şirketinizi yansıtan, kaliteli ve son trend, güncel tasarımlar olmalıdır. Karmaşık olmayan, gözü yormayan ve müşteri taleplerine cevap veren tasarımlar seçmenizde fayda vardır.
-Güvenlik Sertifikası: Müşterilerinizin bilgi güvenliği için e-ticaret sistemlerinizde güvenlik sertifikası (SSL) olmazsa olmazı olmalıdır.

Yorum Kapalı.