LiveZilla Live Chat Software
Google Haritalar, Konum Paylaşım Özelliğini Test Ediyor
  • 10
    May

Google Haritalar, Konum Paylaşım Özelliğini Test Ediyor

Google Haritalar’ı şu anda bir numaralı navigasyon uygulaması ve hizmeti olarak bilinirken yeni bir özellik daha sisteme eklenecek. Ausdroid’de yer alan bir habere göre, Google Haritalar’ın konum paylaşım özellikleri üzerinde çalışılıyor.

Google Haritalar’daki açılır kapanır bölümünde yeni bir “Arkadaşlar” bölümü açılacak. Buradan, konumunuzu belirli kişilerle paylaşabileceğiniz bir arkadaş listesi oluşturabileceksiniz. Üstelik paylaşım yapılacak kişiler özelleştirilebilir olduğundan dolayı aileniz ya da sevdikleriniz ile konum paylaşımını kolay ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Şu Anda Test Ediliyor!

Burada yeni özelliklerin gerçekten dahili testte olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani şu anda kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumda değil. Bu nedenle Google Play Store’da Google Haritalar’ın kararlı sürümüne geçmesi biraz zaman alabilir. Bu özellikler, özellikle arkadaşlarınız veya ailenizle konumunuzu paylaşma ve tehlike anlarında konumun tespit edilmesi açısından faydalı olabilir. Aile üyeleri nerede olduğunuzu sormak yerine nerede olduğunuzu tam olarak Google Haritalar’da görebilir.

Bu özelliğin kullanıma sunulacağının duyurulmasının ardından en çok merak edilen detay kişilerin bu hizmetlere karşı ne kadar istekli olacağı. Aile kontrolünü arttıracak olan bu özelliğin kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilmeyeceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Yorum Kapalı.