LiveZilla Live Chat Software

İhracat Yapacaklara Uyarılar

İhracat Yapacaklara Uyarılar
  • 24
    Ara

İhracat Yapacaklara Uyarılar

-Potansiyel alıcılarınızın web sitelerini ziyaret ederek şirketleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmaya çalışın,
-Şirket adını arama motorlarına yazılarak unvanını kontrol edin,
-Büyük çaplı, hemen alım yapmak için yapılan siparişlere dikkat edin, iş deneyiminizi kullanarak değerlendirmede bulunun,
-Firmanızı korumak için sadece güvenli ödeme yöntemlerini kullanın(3. parti ödeme hizmeti ya da escrow (bloke hesap) hizmeti gibi.) 3. parti ödeme hizmeti size, ilgili tutarı online hesaba aktarmanızı ve ödemeyi; kredi kartı veya banka hesap numarası bilgilerinizi ifşa etmeden online hesaptan yapmanızı sağlamaktadır (Ör;PayPal).
-Alıcıların kullanmak istediği herhangi bir 3. parti hizmetini ya da online escrow hizmetini kullanmadan önce, ilgili hizmetlerle ilgili ayrıntılı araştırmalar yapın. Eğer alıcı, daha önce hiç duymadığınız belirli bir escrow ya da online ödeme hizmetini kullanmakta ısrar ederse bu hizmeti sunanların web sitelerini ziyaret ederek ya da müşteri servis hatlarını arayarak kontrol edin. Eğer aradığınız numara cevap vermiyorsa, hizmeti kullanmayın.
-Dolandırıcılar tarafından sıklıkla hedef alınan ülkelerdeki şirketlere dikkat edin.
-Ödemeyi kredi kartı ile yapmakta ısrar eden alıcılara dikkat edin. Çünkü bu alıcılar çalınmış ya da geçersiz bir kredi kartı kullanıyor olabilirler. Eğer kredi kartı ile ödeme seçeneğini kabul ederseniz, şirketin belirttiği kredi kartının üstündeki ismin, size iletilen iletişim bilgileri ve nakliye bilgilerindeki isimle örtüşüp örtüşmediğini onaylamak üzere kredi kartı şirketi ile iletişime geçin.
-Ürünün maliyeti, gönderim süresi, miktarı ile ilgilenmeyen alıcılar konusunda temkinli olun
-Malı gönderirken izleme hizmetini kullanın. Deneme amaçlı siparişlerde, örnek gönderim için ödemeyi yapmak genellikle alıcıların sorumluluğundadır. Satıcılar genelde gönderim yöntemini seçerler. Malınızın zamanında ilgili yere ulaşmasını temin etmeye ve dolandırıcı alıcıların gerçekte almış olmalarına rağmen malı almadıklarını iddia etmelerini önlemeye yardımcı olacak sevkiyat hizmetlerini kullanın.
-Eğer alıcı, şirketinin kayıtlı adresinden farklı bir adrese ödemenin gönderildiği konusunda başvuruda bulunursa, bu dolandırıcılardan gelen bir başvuru olabilir.
-İsteminiz dışında gelen ve güncel hesap bilgilerinizi öğrenmek için yapılan taleplere yanıt vermeyin. Çoğu yasal şirket şifre ya da diğer kişisel bilgiler için davet edilmeden e-posta göndermez.

Yorum Kapalı.