LiveZilla Live Chat Software

Kodi 18 için yeni özellikler açıklandı!

Kodi 18 için yeni özellikler açıklandı!
  • 7
    May

Kodi 18 için yeni özellikler açıklandı!

Kodi 17 Krypton sürümünün resmi olarak yayınlanmasının üzerinden çok zaman geçmedi. Öte yandan şirket, Star Wars serisinin Princess Leia’sına bir saygı duruşu olarak adlandırdığı Kodi 18 Leia’nın gelişimi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kodi 17.0 Krypton çıktı!

Kodi 17.0 Krypton çıktı!

Tarihine XBMC olarak başlayan ve şimdi de Krypton kod adlı geliştirilen Kodi 17.0 sürümü sonunda…

Kodi 18'den Carrie Fisher'a saygı duruşu

Kodi 18’den Carrie Fisher’a saygı duruşu

Kodi geleneksel kod adı seçme yöntemini bir kenara bırakarak, Princess Leia’yı canlandıran Carrie…

Kodi 18 ile sesli arama ve öneriler geliyor

Kodi ekibi tarafından açıklanan son detaylara göre, yeni sürümle birlikte Android TV’ler ile bütünleşecek yeni özellikler sesli arama ve öneriler olacak. Böylece Android TV’ler için daha iyi bir kullanım sunacak olan medya uygulaması ile sadece söyleyerek aradığınız içeriklere kolayca erişebileceksiniz. Ek olarak, Kodi aracılığıyla bulunan içerikler Google Play ve Plex gibi diğer kaynaklarla beraber gösterilecek.

17-04/25/kodi-18-leia-02.jpg

Android TV’lerin kazanacağı bir diğer işlevsel özellik olacak önerilerde ise, ana ekran kutucuk halinde gösterilecek. Öneriler ise koleksiyonunuzdaki rastgele izlenmemiş filmleri ve izlediğiniz TV programlarının yeni bölümlerini karşınıza çıkartacak. Bu kutucuklardan birine tıkladığınızdaysa anında ilgili içeriği izlemeye başlayabileceksiniz.

Bu özelliklere şimdiden kavuşmak isteyenlerim, Kodi 18 Leia’nın en güncel nightly yapısını Android TV’sine kurabileceğini hatırlatalım. Tabii ki bu sürümlerde yaşanabilecek kararsızlıkları da göze almanız gerekiyor.

Yorum Kapalı.