LiveZilla Live Chat Software
SEO Uyumlu Tema Nedir?
  • 10
    May

SEO Uyumlu Tema Nedir?

Kişiler WordPress üzerine kuracakları siteler için bir tema belirlemeli ve bu tema üzerinde çeşitli düzenlemeler ile birlikte sitenin yayın için hazır hale getirilmesi gerekir. Tüm bu işlemler sırasında ise oldukça farklı ve bir o kadar da sık kullanılan bir terim ortaya çıkmıştır: SEO uyumlu tema.

SEO Uyumlu Tema Nedir, Ne Değildir?

Kişilerin özellikle SEO konusunda çok fazla bilgisi yoksa kafasını karıştıran terimlerden birisi SEO uyumlu tema tanımlamasıdır. SEO uyumlu tema, temanın yazılımsal ve diğer özellikleri açısından CV için uygun olduğu ve herhangi bir dezavantaj yaratmayacağı anlamına gelmektedir ve tema konusunda kişilerin doğru seçim yapması gerekecektir. Fakat bu konuda özellikle site yöneticilerinin büyük bir hatası bulunur.

SEO Uyumlu Tema Tasarımdan İbaret Değildir

Site tema seçiminde daha çok tasarım açısından bazı noktalara dikkat edilmektedir. Fakat sitenin nasıl göründüğünden ziyade arka planında O görüntüyü oluşturan kodların yapısı daha önemlidir. Bu noktada önemli noktalar ise şöyledir;

Sitenin daha hızlı açılabilmesi adına optimizasyonları yapılmış olması, Temiz bir yazılımın kullanılması Zararlı herhangi bir kod içermemesi

Piyasada kullanılan temaların büyük bir bölümü tasarım açısından sınıfı geçmiş olsa da SEO açısından sitenin olumsuz bir puan almasına neden olabilecek yapıdadır. Bu bakımdan tema seçimlerinde Seo uyumlu temalar arasından seçim yapılacak olsa dahi dikkat edilmelidir. Seo uyumlu temalar sitenizden yapacağınız yayınların daha iyi bir şekilde sunulmasını sağlar ve bu bakımdan siteniz için her zaman artı bir puan katar. Fakat belirtilen kriterlerin göz önünde olması her zaman site yöneticileri için zorunlu olmalıdır.

Seçici Olun

SEO uyumlu tema olarak sunulan temaların tümü bu kriterleri sağlamadığı gibi kişilerin seçici olması gerekir. SEO uyumlu temanın tasarımından yazılımdaki tüm satırlarına kadar her aşamasında Google’ın güncel algoritmalarının kullanılması gerekmektedir. Üstelik algoritmalarının sürekli değiştirilmesi de temaların da bu yönde değiştirilmesine neden olur ve güncel temaların kullanılması gerekmektedir. Yayınlanmasının üzerinden 4, 5 yılı geçen bir temanın şu andaki kriterlere göre Seo uyumlu olması oldukça zor olacaktır. Öyle ki tasarım anlamında dahi pek çok farklı kriterler aranırken site içeriğinin daha iyi yazılabilmesi adı ve farklı özelliklerin sunulması gerekmektedir. Bu da eski bir tema ile zor sağlanabilecek durumdur. Ayrıca kişilerin daha fazla mesai harcamasına neden olacaktır. Tüm bu bilgiler doğrultusunda Seo uyumlu temalar kişilerin sitesini daha iyi bir hale getirecek önemli kriterlerden bir tanesidir ve bu noktada kişilerin seçim noktasında belirtilen kriterleri göz önünde bulundurulması da başarıyı daha da arttıracak potansiyeldedir.

Yorum Kapalı.