LiveZilla Live Chat Software

Yurtdışından Ürün Sipariş Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurtdışından Ürün Sipariş Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • 26
    Ara

Yurtdışından Ürün Sipariş Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknolojik gelişmeler ve geliştirilen ulaşım kolaylıkları yabancı ülkelerden alışveriş yapmanın önündeki engelleri de hızla ortadan kaldırmaktadır.
Artık kullanıcılar, Türkiye’deki ürünleri çok daha yüksek fiyatlara almak yerine aynı ürünleri yurtdışındaki bir firmadan sipariş vererek çok daha uygun fiyatlar ile alabilmektedirler. Aynı zamanda yine ülkesinde olmayan bir ürünü yurtdışı firmalarından rahatlıkla tedarik etme olanağına da sahip bulunmaktadırlar.
Bu tür alışveriş kolaylığı bazı sıkıntıları da yanında getirmiş bulunmaktadır. Bu tarz yabancı alışveriş sitelerinden alış veriş yaparken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.
Örnek verilecek olunursa; sipariş ettiğiniz ürün, SIM kart yada hafıza kartı takılabilen teknolojik bir alet olmamalı. Çünkü bu tür aletler, gümrük kontrolleri esnasında gümrüğe takılarak size ek olarak 200 TL üstü maliyetlere sebep olabiliyor. Bunun yerine bu tür ürünleri ülkemizden alarak çok daha uygun fiyatlara tedarik edebilirsiniz.
Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada ürünün fiyatlarıdır. Nedeni ise gümrük kanunları gerekçesiyle 75 $’ı geçen her türlü üründen otomatik olarak gümrük vergisi talep edilmektedir. Dolayısıyla bu vergi ödenmezse ürünü de alamıyorsunuz. Mümkünse 75 $ ve üstü fiyata sahip ürün siparişi verirken her zaman satıcı ile iletişime geçip, etikete ortalama 50-60 $ yakını bir fiyat yazmasını talep etmeniz fayda sağlayacaktır. Bu sayede ürününüz gümrükten kolaylıkla geçer ve ek ücret ödemeden ürüne sahip olabilirsiniz.

Yorum Kapalı.