!LiveZilla Live Chat Software

Müşteri Alanı

İletişim

  • Telefon:0212 963 06 19 -20
  • Satış Email:sales@webustam.net.tr
  • Destek Email:destek@webustam.net.tr

Kapat

Müşteri Alanı
  • 0212 963 06 19
  • 0212 963 06 20
  • SKYPE

E-ticaret Sitenizden Daha Fazla Kazanmanın Yolları Nelerdir?

E-ticaret Sitenizden Daha Fazla Kazanmanın Yolları Nelerdir?
  • 10
    Nis

E-ticaret Sitenizden Daha Fazla Kazanmanın Yolları Nelerdir?

1- Kategorilendirme
Kategorilendirme e-ticaret için en önemli hususlardan biridir. Kategorileri doğru yapar ve ürünlerinize göre doğru kategoriler oluşturursanız kullanıcıyı kısa yoldan ve doğru ürüne ulaştırmış olursunuz. Bir ürün birden fazla kategoriye dahil olabilecek bir yapıda e-ticaret sisteminiz olmalıdır.
2- Ürün Başlığı
Yeni bir ürün eklerken dikkat etmemiz gereken konulardan biride ürün başlığını doğru yazmak çünkü bu ürün başlığı hem ürünü ifade etmeli site içi aramalarda kolay bulunabilme hem de arama motorları tarafından ürününüze ait anahtar kelimeler içermelidir. Başlık kullanıcıya ilk imajı oluşturan kısım olacaktır. Bu yüzden başlık yazarken sade, anlaşılır ve ürünü doğru anlatan bilgiler vermelidir.
3- Ürün Fotoğrafları
Ürünlerimize fotoğraf eklememiz gerekmektedir ve bu fotoğrafın yüksek çözünürlüklü, ürünün net görünmesi ve minimum 2 adet fotoğraf eklemekte fayda vardır. Örneğin sıfır ürün eklerken üreticinin orijinal fotoğraflarını eklemenizde fayda vardır ama 2. El ürün satışlarında elinizde bulunan ürünü en güzel şekilde fotoğraflarını çekip ürünü o şekilde eklemelisiniz.
4- Etiketler ve Meta Bilgileri
Ekleyeceğimiz ürünlere mutlaka etiketler eklememiz gerekmektedir. Site içi aramalarda ve arama motorlarında bulunabilirlik oranını yükseltmemizi sağlar. Etiketleri hem ürün sayfasında listelemeniz hem de meta etiketlerinde keywords alanında bu etiketleri bulundurmanızda fayda vardır. Önemli husus bir ürüne yüzlerce etiket yerine 5 adet eklemenizde fayda vardır. Etiketleri seçerken ürününüze uygun etiketler seçmeniz bulunabilirliğinizi arttıracaktır.
5- Link yapısı
Link yapısı bazı e-ticaret sistemlerinde karışık olabilmektedir.

Örneğin “www.siteniz.com/kat-id=239jdas9?ur-id=kas87723ğas0” böyle bir link yapısı gerçekten hiç hoş değil ve arama motorları tarafından sevilmeyen bir yapıdadır. Link yapınız ürünü tanımlar nitelikte olmalıdır.

Örneğin ”www.siteniz.com/spor-outdoor/voit-fitness-adventure-masajli-kosu-bandi” gibi bir yapı olursa hem ürünün kategorisini belitmiş hem de ürünün başlık ve önemli bir özelliğini belirtmiş oluruz bu daha akılda kalıcı ve anlaşılabilir olduğu gibi arama motorları tarafından tavsiye edilen yapıda budur.
6- Benzer ürünler
Çok önemli noktalardan biride benzer ürünlerdir kullanıcılarınız bir ürüne girdiği zaman o ürünü incelerken benzer ürünleri sayfada listelemeniz aynı kategorideki alternatif ürünleri de kullanıcıya göstermeniz durumunda ek satış yapma olasılığınız artacaktır. Örneğin kullanıcı bir koşu bandını incelerken birde eliptik bisiklet göstermeniz yararlı olacaktır.
7- Ödeme Seçenekleri
Günümüzde bulunan birçok e-ticaret sitelerinin sunduğu çok fazla ödeme çeşidi var. Yeni bir e-ticaret sitesi genelde Havale, EFT seçeneği kullanabiliyor bu yüzden de müşteriler ödeme seçeneklerinin işlevsizliğinden dolayı alternatif eticaret sitelerine gidebiliyor çünkü havale EFT ile uğraşmak istemiyor. İlk etapta kredi kartı ile ödeme seçeneği sunamıyorsanız sanal pos sistemine sahip değilseniz farklı alternatif ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bunlar nelerdir; Kapıda Ödeme en popüler olanı budur çünkü özel bir altyapıya ihtiyacınız yoktur çalıştığınız kargo firması ile anlaşarak bu sisteme sahip olabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta komisyon oranları yani ürünün üzerine ne kadar daha ücret biniyor müşteri için bu ücretler caydırıcı etkiye sahip olabiliyor bu yüzden kargo firmalarının çoğu ile görüşüp şartları en uygun olanını tercih etmelisiniz. Bir diğer seçeneğiniz ise iyzico veya payu gibi sistemler bu sistemler sizlere birden fazla sanal posu tek hesapta sunuyorlar komisyon ücretleri uygundur ve müşteri kredi kartı ile alışverişini çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.
8- Kargo Seçenekleri ve Fiyatlandırması
Kargo firmaları ile daha önceden bir gönderi yapmadığınız için uygun fiyatlı gönderi yapamayabilirsiniz ama ilk başta belirli miktarda gönderim taahhüttü isteyeceklerdir. Bu aşamada kullanıcıya en düşük fiyatta gönderi yapabileceğiniz bir sistem bulmanız gerekmektedir.

Yeni Sitemiz E-Ticaret Teması yayında !